Alternativní formy stravování

Výživa v současné době představuje velice důležitý aspekt pro náš život. Strava a její složení významným způsobem ovlivňuje lidské zdraví a tím i kvalitu života.

Alternativní formy stravování

Podkategorie

 • Autoimunitní protokol

  Autoimunitní protokol je eliminační dieta, která byla speciálně navržena tak, aby pomohla těm, kteří trpí autoimunitou, určit  potravinové alergie a citlivost, zvrátit nedostatek živin, vyrovnat střevní flóru a dlouhodobě uzdravit tělo. 

  Autoimunitní protokol dočasně odstraňuje potraviny, které jsou s největší pravděpodobností problematické pro lidi s autoimunitním onemocněním – obilí,  luštěniny, mléčné výrobky, vejce, ořechy a semena, lilkovitou zeleninu, stejně jako potravinářské chemikálie a přísady. Pro obnovu stavu živin zařazuje nutričně bohaté potraviny, jako je vývar z kostí, vysoce kvalitní maso a volně ulovené ryby, stejně jako orgánové maso, fermentované potraviny a širokou škálu  zeleniny a ovoce.  V průběhu vylučovací fáze, která může trvat měsíc až rok, pozorujeme změny, které zažíváme v souvislosti se zdravím. Když přijde čas na pomalé a systematické znovuzavádění potravin, budete schopni přesně říct, které potraviny vám nedělají dobře a budete schopni tyto informace použít k sestavení vlastního individuálního stravovacího plánu, který nejlépe podpoří vaše zdraví.

 • Paleo strava

  Paleo dieta je dietní plán, který je založen na myšlence jíst jako naši paleolitičtí předkové. Strava se skládá z celých, nezpracovaných potravin, které byly lidem dostupné během paleolitické éry. Myšlenkou paleo stravy je, že moderní zdravotní problémy jsou výsledkem nesouladu mezi potravinami, které jíme a potravinami, na které je naše tělo uzpůsobeno.

 • Ketogenní strava

  Ketogenní dieta neboli keto dieta je dieta s nízkým obsahem sacharidů a vysokým obsahem tuků, která je navržena tak, aby pomohla tělu vstoupit do stavu ketózy , ve kterém začne spalovat tuk jako palivo místo sacharidů.

 • Low Carb

Aktivní filtry

Doprava zdarma od 2000 Kč

Doprava v ČR zdarma
při nákupu nad 3000 Kč